9. den:

11. srpna 2007

Po relativně hezkém probuzení ve vyhřátém spacáku jsme se předbalili a vydali se posnídat. Přestožepočasí nebylo nic moc, tak jsme doufali ve výstup na Triglav a šli se dobalit. Výstup byl ovšem zrušen, tak jsme si alespoň zkrátili čas na chatě tím, že jsme s Markem vymýšleli deskovku a zašli si na palačinky.

O půl jedné jsme potom všichni společně vyrazili na sestup. Byla mlha a ošklivo, stačilo však pouze sestoupit pár metrů a objevili jsme se pod mraky. Trasa nebyla tak náročná jako předchozí den. Cestou jsme vyděli sviště. Asi za tři a půl hodiny jsme dorazili k chatě, kde pro nás měl přijet autobus. Po dvou hodinách čekání se ukázalo, že se ho nedočkáme a tak jsem si zpátky obul pohory a pokračovali jsme dál několik kilometrů. Když jsme dorazili k autobusu seděl zde nevrlý řidič, kterému se nelíbilo, že cestou musel přejet přes dva mosty, které měly nosnost 10 tun. Po roztržce průvodce a řidiče jsme vyjeli konečně k domovu. Ovšem před zmiňovanými mosty jsme museli vystoupit a projít po mostě sami, až po té přes ně přejel autobus.

Následovala zastávka u benzinky se supermarketem, který byl zavřený a tak jsme museli dát za vděk skromnému mírně předraženému benzinovému obchůdku. Po té jsme už ničím nerušeni vyjeli k domovu