8. den:

10. srpna 2007

Jakmile jsme se probidili začali jsme se přebalovat. Na tento den byl naplánován dvoudenní výlet, který měl za cíl zdolat Triglav. Počasí vypadalo, že se umoudřilo a tak jsme po snídani nasedli do autobusu a vyrazili jsme k Alježovu domu (1015 m. n. m.). Cestou jsme vyposlechli pohádku o bohu Triglavovi a po drobných problémech s vyjetím autobusu jsme konečně vystoupili a vydali se do kopců.

Čekala nás asi pět hodin trvající cesta na které jsme nastoupali 1500 výškových metrů. První třetina cesty uběhla celkem rychle, i když jsme museli překonat několik obtížnějších míst. Postupně jsme stoupali a viděli jsme, že se blížíme do mraků. Během druhé třetiny cesty jsme vešli do mraků, ze kterých spadlo několik kapek. Poslední třetina cesty byla pohodová, vyčasilo se a dokonce jsme potkali kamzíka. Kolem druhé hodiny po poledni jsme pak konečně viděli cílový Triglavsky dom na Kredarici(2515 m. n. m.). Zde jsme měli přečkat noc.

Ubytovali jsme se v ,,lágru'', což byla místnost, kde se ve dvou řadách nad sebou vyspí 20 - 30 lidí. Posvačili jsme chleby a zalezli se zahřát do spacáků. Venku začalo být ošklivo a pršet. Po té jsme zašli do místní hospody na kakao.

Na bombě jsme si uvařili večeři. Což znamenalo vyběhnout do deště pod stříšku a přemlouvat vodu aby se začala vařit.

Následovalo povídání u hrnku čaje. Vaří zde pozoruhodný čaj, který chutná po medu a po skořici. Povídání bylo přerušeno briefinngem, který byl vskutku veselý, protože část naší skupiny už delší dobu holdovala vínu.

Po briefingu jsme si ještě chvíli povídali a po té se zahrabali do spacáku a šli spát.