6. den:

8. srpna 2007

Tento den byl pojmut jako odpočinkový den, neboť předpověď slibovala deštivé počasí. Po snídani jsme nasedli do autobusu, který nás dovezl do lázeňského městečka Bled. Významnou dominantou tohoto městečka je ledovcové jezero. Uprostřed tohoto jezera je ostrůvek Otok na kterém stojí kostelík zasvěcený sv. Marii. K tomuto ostrůvku jde buď doplavat, nebo využít služeb gondoliéra, který nás za 7 euro převezl na ostrůvek. V kostele sv. Marie (vstup 2 eura) je možné si zazvonit na zvon, který plní přání. Díky tomu se nad Bledem co chvíli rozezní zvon, který se úžasne rozléhá nad jezerem.

Když jsme připluli zpět, vydali jsme se s Markem k Bledskému hradu. Po chvíli bloudění se nám ho podařilo najít, tlačil nás ovšem čas, tak jsme si ho prohlédli jen z venku. Spěchali jsme zpět k autobusu, kde se okolo jedné hodiny vyráželo k soutězce Vintgar. Po pár kilometrech chůze jsme došli ke vstupu do soutězky, kde po nás chtěli 2.50 euro. Soutězkou vedl chodníček, který se vinul nad říčkou, která zde protékala. Až na časté vyhýbání se protijdoucím turistům byla procházka zkrs údolí úžasná.

Údolí bylo zakončeno vodopádem a budkou vybírající vstupné od návštěvníků, kteří přišli z druhé strany. Následoval opět několika kilometrový pochod do Bledu. Nepříjemností ovšem bylo, že nás cestou chytil déšť, který ovšem naštěstí moc dlouho nevydržel. Cestou zpátky autobusem jsme byli vysazeni u obchodu v Jesenici, kde jsme si nakoupili zásoby na zítřejší výstup na Triglav. Chvíli po příjezdu do campu jsme vyfasovali věci, které jsme měli půjčeny cestovkou - horolezecká přilba, sedací a prsní úvazek a set via ferrata. Následovala večeře a přednáška o tom, jak tyto věci používat a jak se jimi jistit. To vše bylo doplněno nemilou zprávou, že počasí nám nepřeje a Triglav se proto odsouvá na pátek.

Po přednáškovém rychlokurzu jsme si uvařili čaj a šli do spacáků za zvuku dopadajících kapek začínajícího deště na náš stan.