2. den:

4. srpna 2007

Po nočním přejezdu přes Rakousko jsme se objevili u jezera Logi di Fusine v italaské části Julských Alp ve výšce 929 m. n. m.

Okolo osmé hodiny ráno jsme po zběžné hygieně u zdejších chemických záchodků a pramenu vody, vyrazili vstříc kopcům. Po počátečním mírném terénu celkem rychle nastoupilo prudké stoupání. Les nahradila nízká tráva a kameny. Mnohdy bylo velmi komplikované sledovat značku. Cesta se vlnila a postupně stoupala a nám poskytovala nové a nové pohledy do údolí. Cestou jsme potkali horolezecký bivak (Biv. Negra 1850 m. n. m.). V sedle Frauming 2204 m. n. m. jsme pak překročili Italsko -- Slovinské hranice. Po levé ruce se objevila majestátná hora Mangart. Prošli jsme do sedla u hory Mangart a užili si výhledů a pohledu na horolezce zdolávající ferratu.

Následoval sestup do Koče na Mangertském sedlu 1906 m. n. m. Už zdálky byla vidět třepetající se Slovinská vlajka s vyobrazením hory Triglav. Zde jsme nějakou dobu pobyli. Mají zde dobrý čaj Earl Grey. Po té jsme se vydali na sestup k autobusu. Místy jsme šli po asfaltové cestě, místy po značce. Cesta byla zpestřována mnoha tunely. Po asi 10 km jsme sešli na místo, kde měl přijet autobus a odvést nás do Bovce. Ten měl zpoždění.

Po příjezdu autobusu jsme byli odvezeni přes malebné údolí do Boveckého campu. Progeli jsme přes Log pod Mangrtom, kde jsme se mohli pohledem rozloučit s touto majestátnou horou.

Po příjezdu do campu jsme postavili stan. Následovala večeře sestávající ze slané polívky ze sáčku a z těstovin s ,,houbovou'' omáčkou. Po večeři jsem vyměnil 0.5 eura za 3 min. horké vody ve sprše a šel jsem spát (tuto noc poprvé v novém spacáku :-)).